США гoтoві підтpимaти coюз Укpaїни, Бpитaнії, Пoльщі тa кpaїн Бaлтії – Нoвини Укpaїни

Сполучені Штати Америки зацікавлені у зміцненні можливостей НАТО та готові вітати регіональні ініціативи, зокрема, об’єднання України, Британії, Польщі та країн Балтії в окремий союз. У разі, якщо він посилюватиме оборонний потенціал держав.

Про це сказала постійна представниця США при Північноатлантичному альянсі Джуліанна Сміт. Її слова процитувала пресслужба Білого дому.

“Очевидно, що ми підтримуємо ініціативи, які допомагають нарощувати потенціал у Європі”, – заявила вона.

Як запевняє американська дипломатка, за багато останніх років мали місце ініціативи щодо створення подібних мініформатних альянсів, зокрема у сфері оборони.

“Тому, якщо члени НАТО поділяються на формати партнерських відносин або певні групи, щоб допомогти наростити потенціал і колективними зусиллями зміцнити Альянс, США хотіли б це підтримати”, – зазначила Сміт.

Посол додала, що Організація Північноатлантичного договору, в якій вона представляє США, також зацікавлена у зміцненні свого східного флангу.

На її думку, вказаний союз країн може посилити обороноздатність України й держав НАТО перед російською агресією.

Нагадаємо: прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон запропонував Україні, Польщі, Литві, Латвії та Естонії створити новий союз. Публічно така ініціатива не озвучувалася, проте українська держава, за даними ЗМІ, отримала пропозицію.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що нині жодної альтернативи вступу країни до ЄС немає. Домовленості з Британією про оборонний союз є заходами, що проводяться з метою безпеки.

OBOZREVATEL

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *